Witraż
Antyczny

Antyczne szkło witrażowe

Jasło jest jednym z trzech miejsc w Europie w którym powstaje antyczne szkło witrażowe produkowane metodą z początku XIX wieku.
Pomimo upływu lat proces produkcji w niczym nie różni się od pierwotnego, a to co w dawnych witrażach stanowiło niedoskonałość dzisiaj jest naśladowane.

Zastosowanie

Cechy szkła produkowanego ręcznie:

Parametry:

Przykładowe wykorzystanie szkła witrażowego z JASŁA

Jasielskie szkło wykorzystywane jest do produkcji witraży w obiektach sakralnych w Polsce i za granicą.
Poza Polską ręcznie robione szkło witrażowe coraz częściej znajduje zastosowanie w domach prywatnych, rezydencjach i hotelach.
W HS w Jaśle wykonane zostało szkło specjalne w odcieniu jasnej zieleni z filtrem UV dla Zamku Królewskiego w Warszawie.
Szkło bezbarwne wykorzystane zostało do przeszklenia kaplicy na Jasnej Górze, a kolory z gamy fioletów wykorzystane zostały w Kościele p.w. Św Katarzyny w Gdańsku.

Wzornik szkła witrażowego

Huta oferuje 150 kolorów szkła witrażowego.
Pokazane tutaj kolory to tylko przykładowe zakresy barw. Mogą nie odzwierciedlać kolorów rzeczywistych, dlatego prosimy o kontakt z Hutą i zamówienie wzornika.

Gomółki szklane

Gomółki to szkalne szybki o nierównej powierzchni, z charakterystycznym wybrzuszeniem w centralnej części, tzw. pępkiem. Używane do szklenia okien, znane były już w średniowieczu. W Polsce popularne od XVI w.
Oferujemy 4 wielkości gomółek - 4 cm, 6 cm, 8 cm, 10 cm w 150 kolorach.
Realizowane są na zamówienie.